About

ترجمه

آثار منتشر شده

تکنیک نوازندگی در گیتار - کتاب اول

نویسنده: اسکات تنانت / ترجمه: سیاوش حمیدی

Pumping Nylon

مهمترین نکته‌ای که استادان و هنرجویان در این کتاب مشاهده می‌کنند، روش لذت بخش و شاد برای تمرین و رفع مشکلات تکنیکی در نوازندگی گیتار می‌باشد. در این کتاب یک پیام درونی است که می‌گوید: اگر بخواهید، به راحتی می‌توانید موانع را پشت سر بگذارید و به مشکلات از دیدی دیگر بنگرید و قدرت خلاقانه‌ی خود را برای حل این مشکلات به‌کار بگیرید. بدون اغراق هر کس که مشغول به یادگیری در این کتاب خواهد یافت که متفاوت از نکاتی است که تا به حال آموخته است.

آموزش گیتار آکسفورد - کتاب اول

نویسنده: دبی کرکنل / ترجمه: سیاوش حمیدی

Enjoy Playing Guitar 1

اين كتاب یکی از شناخته‌شده‌ترین متدهای مُدرن برای آموزش گیتار کلاسیک به هنرجویان مبتدی است. این کتاب، ویرایش جدید کتاب اول مجموعه‌ی «از نواختن گیتار لذت ببرید» است. درس‌های این کتاب، نت‌خوانی و نت‌نویسی و مبانی مقدماتی نواختن گیتار را به صورت گام‌به‌گام و دقیق به هنرجویان می‌آموزد. هدف کتاب این است که مسائل آموزشی موسیقی از جمله بداهه‌سرایی و بداهه‌نوازی، خلق ملودی‌های ساده و ثبت آن‌ها، نواختن از طریق گوش‌دادن و تقویت شنوایی، معرفی و آشنایی با هنر هم‌نوازی و آکومپانیمان (همراهی) قطعات با استفاده از آکوردها و استیناتوها را آموزش دهد. به همراه این کتاب، لوح فشرده (CD) ارائه شده که مرجع قطعات آن است (اجرا و ضبط تمام قطعات کتاب به همراه دوئت‌ها و تریوها برای شنیدن و تمرینات بیشتر) و به یادگیری بیشتر هنرآموزان کمک می‌کند.

آموزش گیتار آکسفورد - کتاب دوم

نویسنده: دبی کرکنل / ترجمه: سیاوش حمیدی

Enjoy Playing Guitar 2

جلد دوم در ادامه مطالب جلد اول بوده و با رویکردی شفاف و دقیق به هدایت هنرجو به مراحل پیشرفته‌تر گیتار می‌پردازد. در این جلد پوزیسیون‌های جدید روی دسته گیتار (دوم، پنجم و هفتم)، تکنیک‌های نوازندگی اِسلر دست چپ، باره و همچنین ایده‌های نوازندگی موزیکال با استفاده از قطعات گوش‌نواز سولو، دوئت و تریو معرفی می‌شود. این کتاب منبع ایده‌آلی برای نوازندگانی است که به دنبال گسترش مهارت نوازندگی گیتار کلاسیک خود می‌باشند. تمرین‌ها و قطعات کتاب طیف وسیعی از موسیقی کشورها و فرهنگ‌های مختلف از قطعات شناخته شده موسیقی کلاسیک، ملودی‌های عامیانه آمریکای لاتین، آهنگ های جَز و بلوز تا موسیقی ضربی ترکی و … را دربرگرفته و باعث ایجاد جذابیت در یادگیری تکنیک گیتارکلاسیک شده است.

آموزش قدم به قدم پیانو - کتاب اول

نویسنده: مایکل آرون / ترجمه: سیاوش حمیدی

Michael Aaron Piano Course 1

کتاب اول «آموزش قدم به قدم پیانو» شامل 47 عنوان و روش آموزشی مانند «مفاهیم اولیه موسیقی»، «گام»، «آموزش نت‌خوانی»، «تمرین تریل برای دست راست»، «نمودار دینامیک»، «تمرین برای استاکاتو»، «تنالیته سی بمل ماژور» و «تمرین گام» است. در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «علاقه به نوازندگی به عنوان راهی برای ابراز احساسات در بسیاری از افراد وجود ذاتی دارد. متد مایکل آرون با ایجاد جذابیت برای هنرجویان به پرورش و باروری این علاقه و احساسات کمک می‌کند.» همچنین در بخش دیگر می‌خوانیم:«در اصول روانشناسی گیرایی و جذابیت خالق توجه و توجه خالق حافظه است، به همین منظور و برای ترغیب هنرجویان به ادامه یادگیری و توجه در این کتاب قطعات ملودیک وجود دارند که هر کدام از آن‌ها در کنار این جذابیت ملودیک به معرفی یکی از تکنیک‌های پایه و مهم پیانو می‌پردازند.»

آموزش قدم به قدم پیانو - کتاب دوم

نویسنده: مایکل آرون / ترجمه: سیاوش حمیدی

Michael Aaron Piano Course 2

در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «علاقه به نوازندگی به عنوان راهی برای ابراز احساسات در بسیاری از افراد وجود ذاتی دارد. متد مایکل آرون با ایجاد جذابیت برای هنرجویان به پرورش و باروری این علاقه و احساسات کمک می‌کند.»

همچنین در بخش دیگر می‌خوانیم:«در اصول روانشناسی گیرایی و جذابیت خالق توجه و توجه خالق حافظه است، به همین منظور و برای ترغیب هنرجویان به ادامه یادگیری و توجه در این کتاب قطعات ملودیک وجود دارند که هر کدام از آن‌ها در کنار این جذابیت ملودیک به معرفی یکی از تکنیک‌های پایه و مهم پیانو می‌پردازند.»

آموزش قدم به قدم پیانو - کتاب سوم

نویسنده: مایکل آرون / ترجمه: سیاوش حمیدی

Michael Aaron Piano Course 3

در اصول روانشناسی گیرایی و جذابیت خالق توجه و توجه خالق حافظه است، به همین منظور و برای ترغیب هنرجویان به ادامه یادگیری و توجه در این کتاب قطعات ملودیک وجود دارند که هر کدام از آن‌ها در کنار این جذابیت ملودیک به معرفی یکی از تکنیک‌های پایه و مهم پیانو می‌پردازند.

Shopping Basket